Over Kennisevent MOS & Procurios

Kennisevent MOS & Procurios

vrijdag 5 maart 2027 van 08:00 uur tot 12:30 uur

Aanmelden

Je kunt je nog aanmelden om deel te nemen.

Aanmelden

Verenigingen en maatschappelijke organisaties bevinden zich in een tijd van grote veranderingen. Leden, vrijwilligers en doelgroepen veranderen, vergrijzen of stellen andere verwachtingen aan hun lidmaatschap. Tegelijkertijd volgen technologische ontwikkelingen, waaronder AI, elkaar in hoog tempo op. Hierdoor wordt het steeds lastiger om met zekerheid vooruit te kijken.Veel organisaties worstelen daarom met vragen als:

  • Hoe geef je richting aan een organisatie wanneer de toekomst onzeker is?
  • Hoe relevant is een langetermijnvisie nog in een wereld die voortdurend verandert?
  • Hoe zorg je ervoor dat een visie niet alleen op papier staat, maar daadwerkelijk leidt tot beweging?
  • Hoe betrek je daarbij je leden en trek je nieuwe doelgroepen aan?
  • Hoe maak je strategische keuzes zonder telkens het roer volledig om te gooien?

Tijdens dit event willen we samen onderzoeken hoe verenigingen hoe belangrijk een visie is voor beweging en hoe we hierop kunnen sturen, terwijl we tegelijkertijd wendbaar blijven. Niet veranderen om het veranderen, maar werken vanuit een helder doel en dit vertalen naar concrete, haalbare stappen.

Daarnaast willen we aandacht besteden aan vragen rondom positionering, relevantie en ledenbinding. Wat maakt een vereniging of maatschappelijke organisatie in de toekomst onderscheidend? Is groei in ledenaantallen altijd het doel, of draait het juist om meer waarde creëren voor bestaande leden? Welke lessen kunnen we leren van organisaties die hierin succesvol zijn?

Tijdens dit ochtendevenement staan praktijkervaringen centraal. Drie vertegenwoordigers van verschillende organisaties delen hun ervaringen en inzichten in een korte presentatie van circa 15 minuten. Zij vertellen hoe zij binnen hun organisatie beweging hebben gecreëerd vanuit een visie of toekomstbeeld, welke uitdagingen zij daarbij tegenkwamen en welke lessen zij hebben geleerd.

Aansluitend vormen zij samen een panel dat onder leiding van de dagvoorzitter in gesprek gaat met elkaar en met de aanwezigen.

Het programma wordt geopend door een inhoudelijk deskundige die vanuit zijn of haar expertise reflecteert op het thema "Van Visie naar Beweging". Deze persoon verzorgt tevens de begeleiding van het panelgesprek en de interactie met de zaal.

Rondom het inhoudelijke programma is er volop gelegenheid om te netwerken. We starten de ochtend met een gezamenlijk ontbijt en sluiten af met een lunchpakket voor onderweg.

Programma

Terug naar bijeenkomsten-overzicht

Neem direct contact op

Ga naar contact